אתר מקצועי לעסק שלך כאן ועכשיו 054-641-3131

מה חדש בקורל 2020

הגירסה החדשה של קורל כבר כאן. אלו שיש להם מנוי שנתי, קיבלו על כך עדכון מקורל. כאן אציין את החידושים העיקריים של התוכנה שפגשתי עד כה.

כל האפקטים גם על וקטור

כל האפקטים בתוכנה, שעד היום היו פעילים על תמונות בלבד, ניתן להחיל אותם גם על עצמים וקטורים. וזה נשאר וקטורי. בשביל הדוגמה, לקחתי מלבן, נתתי לו צבע צהוב, והתחלתי למלא אותו באפקטים. נתתי לו קצת אפקט Pointilist, המשכתי עם Blur מסוג Feather (חדש), קורטוב Mosaic לקינוח. ובסוף… שינוי צבע מצהוב לכחול. ובקליק של שבריר שניה הכל השתנה. אגב, ישנם לא מעט אפקטים חדשים בקורל 2020.

צל פנימי

כשמו כן הוא, Inner Shadow. אם עד היום, כדי להגיע לפיצ'ר (הדי בסיסי אפשר לומר) של צל פנימי, נאלצנו לתת צל לקו החיצוני, לשבור אותו מהאובייקט, ולהכניס אותו לקונטיינר. לא עוד. מהיום ניתן לעשות צל פנימי בלחיצת כפתור. זה בעצם אותו כפתור של הצל הרגיל, רק לסמן Inner Shadow.

גם כאן, כמו בצל החיצוני, ניתן לסמן את הריכוך שלו, בשלושה מצבים שונים (פנימי, חיצוני וטשטוש בלור), את העובי של הצל (אם בוחרים צל מסוג Flat), ואת צורת הריכוך.

שיפור איכות תמונה Resample

בפוטושופ יש את זה כבר חצי שנה. ועכשיו זה הגיע לקורל, בצורה די משופרת אפשר לומר. ניתן להגדיל תמונות עם בחירת אפשרות: Photorealistic, ולקבל איכות ממש טובה של תמונות שהיו לפני כן מפוקסלות או קטנות מדי. אהבתי את התוצאה.

הפיכת תמונה לוקטור, שופרה בצורה רצינית

הכלי העוצמתי של קורל, PowerTrace, עכשיו עוד יותר חזק, ומשתמשת גם עם בינה מלאכותית כדי להגיע לתוצאה טובה יותר. ניתן להפוך תמונה לוקטור ולבחור איך זה ייראה בסוף. אם נבחר באפשרות Photorealistic, התוצאה מעוררת התפעלות. אזהרה: המעבד ואולי גם כרטיס המסך, עובד קשה להגיע לתוצאה. ניתן להתעדכן מראש כמה זמן יקח הפעולה.

הערות לקבוצה

קורל עכשיו גם על הענן. ניתן לשמור קבצים על הענן ישירות באמצעות File > Save to Corel Cloud. ניתן גם לשמור הערות לעבודה בשיתופיות עם אחרים. בלשונית Window > Dockers ניתן לפתוח את Comments, ולהתחיל לכתוב הערות, להעלות לענן או לסמן על הערה כSolved.

יצירת צל בקורל עבר תכנות מחדש, ומרגיש הרבה יותר נעים וחלק מאשר בעבר.

פונטים משתנים Variable Fonts

הטרנד העולמי הגיע גם לכאן. אך לא הצלחתי להשתמש בו, לא בפונטים עבריים (ניסיתי את פונט Caravan של אאא, שאמור להיות פונט פרמטרי), ולא בפונטים לועזיים (ניסיתי את Playfair של גוגל וגם את Dosis) אך הכפתור נשאר לא לחיץ. מתברר שזה פעיל רק בווינדאוס 10, והמחשב שבדקתי את הקורל עליו, הוא ווינדאוס 7.

בקצרה מה שהתכונה הזאת מאפשרת, היא יצירת עובי או הצרה בדיוק כפי שאנחנו רוצים, בלי להיות מוגבלים לכמות הסגנונות שפונט רגיל מאפשר.

ניקוי תמונה

לפעמים בתמונות מפוקסלות יש כאלו אזורי פיקסלים רחבים ולא רצויים. ניתן לנקות אותם בקליק באמצעות Bitmaps > Remove Jpeg Artifacts.

ועוד כמה דברים קטנים

  • יישור עצמים לפי גריד הפיקסל, לוודא שהקצוות חדות.
  • חפש והחלף קיבל שדרוג. לא עוד חלונית עם כמה אפשרויות מוגבלות. מעכשיו ניתן לחפש ולמצוא כל דבר, כולל סגנונות, בחירת העמודים לחיפוש, ושמירת סוג החיפוש להבא.
  • הוספת פרספקטיבה לתמונות עובד עכשיו בצורה חלקה ומהירה.

מצאתם פיצ'ר מגניב? שתפו אותנו בהערות.

רוצה להגיב על זה?

מה דעתך על זה?

האימייל לא יוצג באתר.